Baby hračky pre najmenších

Hračky pre batoľatá by mali byť už na prvý pohľad odlíšené od ostatných. Nesmú mať ostré hrany alebo ťažkú výplň ktorá by mohla svojou váhou dieťatku ublížiť. Výplň týchto hračiek teda má byť čo možno najľahšia, v súčasnosti sa používa tzv. penová. Z nej sú vyrábané aj stavebné plyšové hračky alebo mäkké hrkálky.

Baby hračky sú spravidla pestrofarebné aby ich dieťa vedelo dobre vnímať, mäkké a v neposlednom rade jednoduché bez všitých častí alebo komplikovanejších konštrukcii. Rovnako by sa nemali dať rozoberať a nesmú obsahovať malé časti.

Samozrejmosťou je ich bezpečnosť a zdravotná nezávadnosť. Treba totiž pri kúpe hračky myslieť na fakt, že dieťa berie všetko do úst a s obľubou predmety cmúľa. Z toho dôvodu kupujte radšej kvalitnejšie hryzadlá aby materiál nebol vyrobený z nekvalitnej gumy a pri plyšových hračkách vyskúšajte pevnosť plyšu – ak vypadáva nekupujte.

O pár mesiacov staršie deti vedia zabaviť prvé mäkké knihy na ktorých sú zobrazené veľké farebné zvieratká alebo postavičky. Rovnako populárne sú cingajúce penové loptičky, pískajúce kačičky do vaničky alebo hračky meniace farbu.